Informace pro objednání 3D tisku


Níže naleznete informace, které potřebujeme pro vytvoření cenové nabídky na 3D tisk Vaší součásti. Svou poptávku 3D tisku nám můžete poslat e-mailem na adresu contact@3Dtisk-online.cz. Pokud si s něčím nevíte rady, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme. Cenu tisku stanovujeme individuálně podle typu a objemu materiálu a tvarové náročnosti součásti. Odhad ceny Vašeho výtisku lze provést online na stránce www.3dtisk-online.cz.  Poptávkovou komunikaci výrazně urychlí použití online chatu nebo telefonická komunikace.

Pro vytvoření nabídky 3D tisku potřebujeme následující:


1) 3D model tištěné součásti

3D model lze získat různými způsoby:

 

Můžete si jej vytvořit sami například pomocí různých 3D CAD programů nebo ve 3D modelovacích aplikacích jako je například malování 3D, 3D Builder (zdarma ve Windows 10),  Google SketchUp (zdarma na Google), atd.  Zvládáme zpracování většiny formátů.

 

Můžete si jej stáhnout z internetu. Pokud nepotřebujete speciální věc, tak je velmi pravděpodobné, že už někdo potřeboval totéž a poskytl model k volnému použití. Následující odkazy jsou na stránky obsahující tisíce nejrůznějších modelů na 3D tisk.

 

https://www.thingiverse.com

https://www.myminifactory.com

https://www.youmagine.com

https://www.ifind3d.com

 

3D model součásti vám můžeme vytvořit v LKE. Máme licence na různé 3D CAD programy, ve kterých 3D model na základě Vámi dodaných podkladů a konzultací rádi vytvoříme. V tomto případě bude cena 3D modelu součástí nabídky na 3D tisk.

 

2) Materiál tištěné součásti

Na naší hlavní stránce 3D tisku jste si mohli přečíst o materiálech pro 3D tisk, které v LKE používáme. Na 95% výtisků stačí PLA a ABS, nicméně výběr materiálu záleží na Vás. Pokud si nejste s výběrem materiálu jistí, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme. Využijte možnost online chatu nebo zavolejte - komunikace bude rychlejší...

 

Materiály, které máme skladem k okamžitému použití jsou uvedeny v následující tabulce:

3) Povrchová úprava

Povrchovou úpravu nabízíme pro materiál ABS, pro který si lze zvolit matný nebo lesklý povrch. Tato úprava je zdarma. Ostatní materiály je možno opatřit nástřikem. Cena nástřiku je individuální a závisí na použité barvě.

4) Sestavení modelů

V případě, že se Váš výtisk nevejde do tiskového prostoru, je možno jej vytisknout po částech a následně spojit. V tom případě Vám rádi slepíme nebo mechanicky spojíme jednotlivé části do výsledného modelu.

5) Přesnost tisku

Pokud nemáte povědomí o tom jaká přesnost tisku je vhodná pro Vaši součást, nechte to na nás a my přesnost navrhneme vzhledem k požadovaným vlastnostem Vaší součásti.

6) Doplňky

Jen zřídka končí práce na součásti jejím tiskem. Nabízíme např. instalaci závitových vložek tak, aby bylo možné použít šrouby.  Dejte vědět vše co potřebujete.